Bal Wszystkich Świętych

5 listopada 2014

Czy Niebo jest  smutne? NIE!!! Doświadczyliśmy tego dziś  na balu, który z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, został zorganizowany w naszej szkole po raz pierwszy.  Z inicjatywą wyszła s. Emilia Piotrowska. S. Bożena Oporska pomogła co nie co i bal był wyśmienity. Najpierw obejrzeliśmy taniec z Panią Jesienią, przygotowany przez Panią Asię Bielecką, Małgosię Majewską, Dorotę Białoń i Monikę Wdowiak z okazji Dnia Nauczyciela. Następnie była prezentacja multimedialna o tym, kim są święci i na czym świętość polega. Po tej części wprowadzającej s. Emilia nauczyła nas tańca do piosenki: "Każdy może być świętym". Przygotowaliśmy  w grupach piękny witraż ze świętymi oraz hasłem: Każdy może być święty. Pięknym elementem balu było przejście przez niebiańską bramę i prezentacja swoich strojów i atrybutów. Rodzice otrzymali rolę aniołów, którzy z wykonanymi przez siebie lampionami wskazywali nam drogę do bram Nieba. Przy rytmach piosenek Arki Noego i nie tylko bawil się święci z różnych wieków. Na koniec roztrzygnięto ogłoszone wcześniej konkursy: na najpiękniejszy stój święto, za porter świętego oraz na najciekawszej atrybut świętego.

Oto wyniki konkursu:

NAJCIEKAWSZY STRÓJ ŚWIĘTEGO:

I miejsce - PATRYK  TERESZKIEWICZ w przebraniu ŚW. PARTYKA

II miejsce - MACIEJ KŁOS  w przebraniu ŚW. JAKUBA

III miejsce - HELENA ANCIUSZKO  w przebraniu ŚW. HELENY

NAJCIEKAWSZY ATRYBUT ŚWIĘTEGO

I miejsce  - GRZEGORZ KACZMAREK - oryginalny symbol św. Judy Tadeusza - koło ratunkowe

II miejsce - KLAUDIUSZ MISIŃSKI  - poncho Juan Diego

III miejsce - PATRYK MICHALAK - atrybuty św. Patryka

NAJPIĘKNIEJSZY PORTRET ŚWIĘTEGO

I  miejsce - Grupa I DPS - portret Jana Pawła II

II miejsce - Klasa I-III - róża św. Teresy

III miejsce - Dawid Lipnicki - portret św. Grzegorza

Każda grupa otrzymała także dyplomy za udział wraz z podarunkiem w postaci płyty CD pt. Rycerze światła, na której znajduje się m.in. przewodnia na balu piosenka - Każdy może być świętym.

Zabawa pokazała nam, że święci to nasi radośni pomocnicy w drodze do Nieba.

Za rok znów się spotkamy, a tymczasem "Ludzie - uczecie się tańczyć, bo aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli co z wami robić"