Hipoterapia

W roku szkolnym 2014/2015 wznowiliśmy pozalekcyjne zajęcia wyjazdowe z hipoterapii. Nasi uczniowie dwa razy w miesiącu korzystają z Ośrodka Jeździeckiego "Kłodzka Róża", który znajduje się w Bożkowie. Hipoterapia na duże znaczenie dla niepełnosprawnych uczniów. Przy pomocy jazdy konnej usprawnia się funkcjonowanie uczniów. Dzięki hipoterapii następuje:

• zmniejszenie zaburzeń równowagi i poprawa reakcji obronnych
  • zwiększenie możliwości lokomocyjnych i zapewnienie kontaktu ze zwierzęciem i przyrodą
  • stymulacja rozwoju psychoruchowego dziecka, w tym:
    • poprawa koordynacji wzrokowo ruchowej, orientacji przestrzennej oraz rozeznania w schemacie własnego ciała
    • zwiększenie możliwości koncentracji uwagi i utrzymania zorganizowanej aktywności
    • zwiększenie motywacji do wykonywania ćwiczeń
    • rozwijanie samodzielności
  • zwiększenie poczucia własnej wartości
  • relaksacja i osłabienie reakcji nerwicowych
Oto fotorelacja z zajęć grupy rewalidacyjnej oraz klasy IV-VI szkoły podstawowej: