Koło taneczne

TAŃCZYĆ  KAŻDY   MOŻE

Program zajęć tanecznych

Inspiracją do założenia i poprowadzenia zajęć tanecznych było rozbudzenie zainteresowania uczniów różnymi formami spędzania czasu wolnego oraz fakt, że dzieci bardzo lubią tańczyć. Aktywność i ruchliwość należą do charakterystycznych i naturalnych cech dziecka. Dla większości uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, ruch przy muzyce, jest ulubioną formą ich aktywności. Taniec daje możliwość radosnego i spontanicznego wyrażanie siebie, swoich emocji. Jest okazją od odreagowania napięć i dobrą formą aktywnego wypoczynku.  Uczeń długie godziny spędza w szkolnej ławce, zajęcia taneczne są zatem doskonałym sposobem na relaks. Ponadto taniec zespołowy sprzyja integracji uczestników. Uczy pozytywnych zachowań społecznych oraz współdziałania w grupie. Uwieńczeniem wysiłku uczniów i prowadzących zajęcia są występy taneczne, które uświetniają szkolne uroczystości. Dzięki występom uczniowie mogą zaprezentować swoje umiejętności a każdy sukces podnosi poczucie ich wartości i przynosi nieopisaną radość i szczęście.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.  Uczestniczą w nich uczniowie szkoły podstawowej kl.IV-VI, uczniowie gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy.

Twórcą programu zajęć tanecznych jest mgr Małgorzata Majewska.  Prowadzącymi zajęcia  są:  mgr Małgorzata Majewska, mgr Joanna Bielecka,  mgr Dorota Białoń.

Program zajęć do pobrania na dole strony.

W roku szkolnym 2014/2015 przygotowano i zaprezentowano następujące układy taneczne:

1. Drzewo życia - jesienne wariacje

2. Życie jest piękne - wiosenne inspiracje

3. Jezioro łabędzie - taniec integracyjny

4. Taniec z pomponami

Ponadto układy te zostały zaprezentowane podczas uroczystości szkolnych a także w ramach projektu: Dzieci dzieciom uczniowie wystąpili w Zespole Szkolno-przedszkolnym w Ścinawce Dolnej oraz Zespole Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie. Natomiast taniec pt. "Życie jest piękne" zdobył  I miejsce, w kategorii taniec, na Integracyjnym Przeglądzie Artystycznych pod Dobrym Aniołem w Ścinawce Dolnej.

5. Taniec w kapeluszach