Przychodnia "Pod Kangurkiem"

Po raz kolejny z radością uczestniczyliśmy w ogólnoszkolnych zajęciach edukacyjnych, organizowanych pod nazwą: "Przychodnia pod Kangurkiem". W tym dniu odwiedził nas gość specjalny: Ratownik Medyczny. Nasze mamy prowadziły luksusowy gabinet odnowy biologicznej z szerokim wachlarzem usług. Szkoła zamieniła się w piękną przychodnię specjalistyczną a nauczyciele, opiekunowie i rodzice w specjalistów medycznych. Oto lista specjalistów i gabinetów, w których uczniowie nabywali umiejętności korzystania z usług medycznych:

Rejestracja - Internista
Stomatolog
Laryngolog
Okulista
Gabinet odnowy biologicznej
Gabinet zabiegowy
Gabinet EKG
Gabinet RTG
Gabinet USG
Apteka
Każdy ze specjalistów czekał na pacjentów. Pacjenci zaś najpierw byli przyprowadzani do rejestracji. Tam otrzymywali skierowania do poszczególnych specjalistów. W gabinecie uczyli się prostych czynności, które trzeba wykonywać w czasie autentycznych wizyt czy badań lekarskich. Po przejściu przez poszczególne gabinety uczniowie udawali się do Apteki, gdzie otrzymywali witaminy. W wydarzeniu tym wzięli udział także wychowankowie Domu Pomocy Społecznej pośród których jest wielu absolwentów naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy P. Edycie Dudek za przygotowanie i przeprowadzenie dzisiejszej imprezy.

Zapraszamy do galerii więcej zdjęć wkrótce