Przychodnia pod Kangurkiem

Po raz kolejny z radością uczestniczyliśmy w ogólnoszkolnych zajęciach edukacyjnych, organizowanych pod nazwą: "Przychodnia pod Kangurkiem". W tym roku mieliśmy okazję sprawdzić swoje wiadomości w LABORATORIUM WIEDZY z licznymi quizami. Uczniowie naszej szkoły i wychowankowie Domu Pomocy Społecznej przygotowali prace na konkurs plastyczny pt. ,,Piękny uśmiech mamy gdy o ząbki dbamy". W tym dniu odwiedzili nas goście specjalni: Pastuś, Szczotuś, Ząbuś, Kubcio i Dr Ząbek, którymi były nasze mamy. Wcieliły się również w postaci rehabilitantów, prowadziły luksusowy gabinet odnowy biologicznej z szerokim wachlarzem usług. Szkoła zamieniła się w piękną przychodnię specjalistyczną a nauczyciele, opiekunowie i rodzice w specjalistów medycznych. Oto lista specjalistów i gabinetów, w których uczniowie nabywali umiejętności korzystania z usług medycznych:

1. Rejestracja - Internista
  2. Stomatolog
  3. Laryngolog
  4. Okulista
  5. Gabinet odnowy biologicznej
  6. Gabinet zabiegowy
  7. Gabinet EKG
  8. Gabinet RTG
  9. Gabinet USG
  10. Apteka

Po sprawdzeniu wiedzy naszej wiedzy na temat zdrowia, rozstrzygnięciu konkursu plastycznego i wręczeniu nagród, każdy ze specjalistów udał się do przygotowanego gabinetu, w którym czekał na pacjentów. Pacjenci zaś najpierw byli przyprowadzani do rejestracji. Tam otrzymywali skierowania do poszczególnych specjalistów. W gabinecie uczyli się prostych czynności, które trzeba wykonywać w czasie autentycznych wizyt czy badań lekarskich. Po przejściu przez poszczególne gabinety uczniowie udawali się do Apteki, gdzie otrzymywali witaminy. W wydarzeniu tym wzięli udział także wychowankowie Domu Pomocy Społecznej pośród których jest wielu absolwentów naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy s. Emilii Piotrowskiej oraz P. Edycie Dudek za przygotowanie i przeprowadzenie dzisiejszej imprezy.