Rekolekcje Wielkopostne

26-27 marca 2018

Przygotowanie do przeżycia Świąt Wielkanocnych jest dla nas ważnym wydarzeniem. Dlatego co roku przeżywamy wspólnie rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadził je O. Krystian Pieczka, franciszkanin z Wambierzyc.

Rekolekcje trwały dwa dni:

Dzień pierwszy, 26.03.2018:

1. Nauka rekolekcyjna O. Krystiana

O. Krystian przypomniał nam, że przez chrzest święty jesteśmy dziećmi Bożymi i mamy życie Boże w sobie.

GALERIA

2. Praca w grupach, w których przygotowaliśmy:

•  Stacje drogi krzyżowej, oraz duży platak drogi na Golgotę, które były wykorzystane w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej,
  • slady stóp i rąk, które były symbolem naszego udziału w drodze Pana Jezusa
  • napis: "Z Jezusem kochać i przebaczać" - słowa te są celem, do którego zmierzamy w czasie tych rekolekcji.

3. Film: Śladami O. Pio w Pietrelciny

4. Droga Krzyżowa

Dzień drugi 27.03.2018:

Najpierw przygotowaliśmy się do sakramentu pokuty przez obejrzenie krótkiej inscenizacji pt.: "Spowiedź to coś więcej..." w wykonaniu wychowanków DPS.

GALERIA

Następnie był czas na wyspowiadanie się a po tym uczestniczylismy w Eucharystii, którą sprawował O. Krystian. Był też obecny z nami kleryk Tomasz Zalwowski. Po Mszy Świętej podziękowaliśmy Ojcu za posługę.

GALERIA

Pracownicy szkoły i DPS udali się jeszcze na konferencje, którą Ojciec dla nich przygotował, zaś uczniowie i wychowankowie DPS obejrzeli w tym czasie film pt.: "Zabłakana owieczka".

Teraz z czystymi sercami, umocnieni łaską Bożą, możemy przeżywać Święta WIelkanocne.

Dziękujemy Ojcu i wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia naszych rekolekcji.