Święto Szkoły

29 października 2015

Święto Szkoły związane jest z Naszymi Honorowymi Patronami, którymi są Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym roku święto miało charakter dziękczynny na kanonizację Świętych Rodziców.  Uroczystość przygotowały: s. Emilia Piotrowska, P. Małgorzata Majewska, P. Monika Wdowiak. Pierwszą częścią spotkania była spowiedź uczniów i Msza Święta sprawowana przez O. Augustyna Feliszka OFM z Kłodzka. Podczas tej Mszy przedstawiciele rodziców naszych uczniów odmówili modlitwę do Św. Rodziców za małżeństwa i rodziny. Na koniec Ojciec pobłogosławił nas relikwiami Św. Zelii i Ludwika Martin, które podarowała szkole i domowi Matka Generalna s. Lucyna Lubińska.

Po części duchowej nastąpiła cześć artystyczna. Uczniowie, przygotowani przez nauczycieli, wykonali "Taniec kwiatów", który bardzo spodobał się rodzicom. Następnie rozpoczęła się praca w grupach, podczas której można było bardziej poznać naszych Patronów. Uczniowie przygotowywali zegary ścienne (Św. Ludwik był zegarmistrzem), natomiast rodzice uczniów mogli wykazać się w fachu Św. Zelii - wykonując koronkowy obrus. Po zaprezentowaniu przepięknych zegarów i koronek (można zobaczyć je w galerii), obejrzeliśmy prezentację o Św. Rodzicach przygotowaną przez s. Emilię Piotrowską oraz P. Małgorzatę Majewską. Mogliśmy wiele dowiedzieć się o życiu tych Świętych.

Na koniec s. Dyrektor rozdała rodziców, opiekunom prawnym oraz pracownikom szkoły książki "Korespondencja rodzinna", Zelii i Ludwika Martin. Ogłosiła także, że otwierana jest procedura nadania Zespołowi Szkół imienia Św. Zelii i Ludwika Martin. s. Emilia rozdała natomiast przygotowaną przez siebie Nowennę przez wstawiennictwo św. Rodziców.

Na koniec obejrzeliśmy jeszcze nagrany program "Bliżej kościoła", który emitowany był przez TV Info, a był poświęcony kanonizacji Św. Rodziców oraz Zgromadzeniu Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które jest Organem prowadzącym szkołę.

Bardzo dziękujemy organizatorom przegotowanie i przeprowadzenie tak ważnej dla naszej szkoły uroczystości.

Święta Zelio i Ludwiku, módlcie się za nami.