Święto Szkoły

Święto Szkoły związane jest z naszymi Patronami Św. Zelią i Ludwikiem  Martin,  rodzicami św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Obchodzimy je 19 października - w rocznicę kanonizacji Świętych Rodziców. Inspiracją tematu tegorocznego świętowania - „Spotkajmy się na moście” - było spotkanie Zelii i Ludwika na moście w Alençon, na którym się poznali.

Święto rozpoczęliśmy Mszą Świętą sprawowaną przez Ojca prof. dra hab. Hugolina Langkammera OFM, który w homilii przypominał mam o obowiązku przyznawania się do Jezusa. Następnie, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie - jakie mosty możemy budować. Przede wszystkim możemy budować most miłości.  Mostem pomiędzy ludźmi może być jedynie miłość, życzliwość, dobroć. Każdy z nas jest wezwany do budowania mostu miłości. Jeśli budujemy most miłości ziemia zamienia się w niebo. Ażeby budować mosty - trzeba się do siebie zbliżać, rozmawiać ze sobą, patrzeć na siebie nawzajem z życzliwością. Trzeba szukać tego, co nas łączy. Dobrze, że tego dnia byli z nami rodzice uczniów.

Przygotowaniem do Święta Szkoły był szkolny konkurs plastyczny pt. – MOJA RODZINA. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali wyróżnienia i upominki. Do 22.10.2017 trwa jeszcze internetowe i szkolne głosowanie na najlepszą pracę. Na koniec zasiedliśmy do w klasach do stołu, by poczęstować się rodzinną pizzą.

Tegoroczne święto przygotowała s. Bożena Oporska. (podziękowanie dla Ani Jasińskiej za przygotowanie mostu do dekoracji)