Zajęcia z Robotem

Najważniejsze cele zajęć z Robotem to:

Nauka poprzez zabawę – chodzi w końcu o to, żeby zachęcić uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i nabywania nowych umiejętności. Jeżeli dziecko ma frajdę z danej aktywności, o wiele łatwiej przyswoić mu wszystkie informacje. To jednak nie wszystko. Nauka poprzez zabawę może stymulować dziecko do odkrywania nowych zainteresowań i pasji.

Stopniowanie wiedzy – program dostosowany jest do grupy wiekowej. Zajęcia z robotyki dla szkół i przedszkoli charakteryzują się innym podejściem do uczniów. Chodzi o to, aby każdy mógł samodzielnie wykonać zadanie oraz żeby było ono dla niego łatwe i przyjemne. Kolejne informacje opierają się na już uzyskanej wiedzy, dzięki czemu dziecko krok po kroku uczy się nowych, fascynujących rzeczy!

Stawianie na praktyczne działanie – wykłady pozostawiamy innym. My skupiamy się na podstawach robotyki w szkole i przedszkolu od strony czysto praktycznej. Pokazujemy dzieciom, jak wykonać podstawowe konstrukcje i je zaprogramować, a następnie pozwalamy bawić się, układać, korzystać z dostępnej wiedzy i pomocy instruktorów.

Stymulowanie kreatywnych rozwiązań i indywidualnego podejścia – Nie mamy jednego schematu działania. Pozwalamy dzieciom rozwinąć swoją wyobraźnię i korzystać z indywidualnych pomysłów. Uczymy podstaw, ale efekty działań zależą w dużej mierze od wysiłków dziecka. Dzięki temu robotyka w przedszkolu jest tak ciekawym i rozwijającym zajęciem!