W Domu Matki Bożej

11 maja 2018 r. odbyła się V Diecezjalna Pielgrzymka Osób Niepełnoprawnych do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin i Patronki Ziemii Kłodzkiej.

Pielgrzymkę organizuje Nasz Zespół Szkół Specjalnych pod patronatem Ks. Bpa Ignacego Deca, O. Alberta Krzywańskiego - Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach oraz Pana Jana Bednarczyka - Burmistrza Miasta i Gminy Radków.

Za zaproszenie do domu Maryi odpowiedziało 28 placówek oświatowych i opiekuńczych - specjalnych i integracyjnych, z całej diecezji świdnickiej. Gościliśmy w Wambierzycach ponad 600 osób.

Tegoroczna pielgrzymka odbywała się w duchu dziękczynienia na 800-lecie Wambierzyc.  Z tej właśnie okazji spotkanie nasze rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. "Drzewo życia - Maryja", w wykonaniu dziewcząt z grupy Dzieci Maryi z Kłodzka oraz niepełnosprawnych wychowanków i uczniów ze Ścinawki Dolnej. Następnie Pani zakrystianka z Wambierzyc przybliżyła nam historię Sanktuarium i Figurki Matki Bożej Wambierzyckiej. Po tym ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego na temat: "Matka Boża Wambierzycka - Królowa mojej Rodziny".

Centralnym punktem naszego spotkania była Eucharystia sprawowana przez ks. Bpa Adama wraz z współcelebransami: O. Kazimierzem OFM z Wambierzyc, O. Emanuelem OFM z Kłodzka, Ks.Krzysztofem Iwaniszynem - Dziekanem Nowej Rudy- Słupiej oraz ks. Grzegorzem - kapelanem z Ludwikowic.

W czasie Eucharystii podpopieczni różnych placówek byli czynnie zaangażowani w liturgię: czytanie - Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku, Komentarz do procesji z darami i procesja z darami - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świdnicy, Modlitwa wiernych - Dom Pomocy Społecznej w Szczytnej.

Oprawę muzyczną Mszy Świętej zawdzięczamy Scholi Parafii Św. Jakuba Apostoła ze Ścinawki Dolnej pod opieką s. Estery Markowskiej, Duetowi akordeonowemu z Suszyny "Kubar" pod kierunkiem Pana Zygmunta Szkredki ze Ścinawki Dolnej.

Po Mszy Świętej przedłużylismy nasze dziękczynienie w tzw. Uwielbieniu z "Kubarem". Był to czas modlitwy maryjnej czytanej przez podpiecznych z Miejskiego Domu Samopomocy z Bystrzycy Kłodzkiej, z Nowej Rudy oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Polanicy przeplatamy pieśniami maryjnymi.

Ciepły poczęstunek, zawdzięczamy naszym sponsorom i dobroczyńcom. Zupę ugotowali: "Bar Małgosia" z Kłodzka, Dom Pomocy Społecznej w Ścinawce Dolnej, Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej. Drożdzówki i napoje sfinansował Pan Burmistrz Jan Bednarczyk, którym bardzo dziękujemy.

Posileni mogliśmy rozpocząć czas radosnego, jubileuszowego dziękczynienia. Przy rytmach Zespołu "Podzamek Boys" z Panem Tadeuszem Kejrysem poznawaliśmy się nawzajem, bo muzyka i taniec jest tym, co zbliża i daje wiele radości.

Na zakończenie pojawił sie Pan Przemek Burnos, który zajmuję się animacją imprez. Poprowadził kilka zabaw a potem wcielił się, w tak ulubioną przez wielu, postać Kubusia Puchatka.

Zakończyliśmy spotkanie o godz. 14.00.

Dziękujemy wszystkim za wszystko.

Do radosnego zobaczenia za rok.

Galeria wkrótce

 

 

« powrót