Wylosuj Anioła

Nasza szkoła wspólnie z Domem Pomocy Społecznej dla Dzieci w Ścinawce Dolnej przyłącza się do Akcji “Wylosuj Anioła” - Zostań Aniołem Stróżem Dziecka z Oddziału Onkologicznego.
Akcja WYLOSUJ ANIOŁA powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Dzieci losują kartki, które dotrą na ręce Fundacji. Na oddziale onkologii panuje duża rotacja. Dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania, wyjeżdżają do domu, a kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie. Organizatorzy zachęcają również do anonimowej modlitwy za dziecko, które otrzyma przygotowaną przez nadawcę kartkę.

Poniżej kilka wskazówek dla osób zainteresowanych przyłączeniem się do akcji WYLOSUJ ANIOŁA

1. Kartkę można wykonać własnoręcznie lub zakupić gotową Zastanów się do kogo ma być ona adresowana (do dziewczynki lub chłopca) i zaznacz to na kopercie.
  2. Napisz kilka pozytywnych słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Możesz dodać informacje o sobie oraz kontakt (być może dziecko zechce się później skontaktować z Tobą).
  3. Kartki mogą być pisane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci.

My również włączamy się do Akcji i zachęcamy do udziała wszystkich, dla których dzieci są ważne.

W naszej placówce zbieramy kartki do 2 grudnia po tym terminie kartki wysyłamy. Jeśli chcesz się przyłączyć zapraszamy do kontaktu _ klasa I-III koordynator Agnieszka Krawczyk

Foto: źródło https://www.zwrotnikraka.pl/akcja-wylosuj-aniola-wyslij-kartke-chorego-dziecka/